Powtórka

.: Przykłady pojawiające się na sprawdzianach :.


 1. Obrazek źródłowy przekształć do takiej postaci jak widać na podglądzie.
 2. Pobierz źródło ->

  Podgląd ->

  Wskazówki do przykładu:
  Element z napisem "Layout2" można zrobić z prostokątnego zaznaczenia z włączoną opcją zaokrąglania narożników, biały obrys można uzyskać ze ścieżek lub z samego zaznaczenia powiększonego o kilka/kilkanaście pikseli. Pionowo poziome, przecinające sie linie łatwo zrobić pędzlem z włączoną opcja zanikania. Delikatny fioletowy pasek tuż nad okiem to gradient z przezroczystością (jest gotowy w standardowych gradientach).


 3. Drugi przykład jest bardziej czasochłonny ale technika wykonania podobna do przykładu 1.

  Pobierz źródło ->


  Podgląd ->


  Wskazówki do przykładu:
  Tło zrobione jest z gradientu o stylu promienistym. Tekst zwykły z obrysem i cieniem. Fragmenty z obrazków są skopiowane okrągłym zaznaczeniem i jednocześnie zaznaczenia te są przekształcone na ścieżki a z nich biały obrys. Przykład da się wykonać bez ścieżek używając wyłącznie zaznaczeń (obrys da się zrobić wybierając Menu Zaznaczenie -> powiększ i/lub Zaznaczenie -> Obramuj).


 4. Trzeci przykład wygląda następująco.

  Pobierz źródło ->

  Podgląd
  Wskazówki do przykładu:
  Wykonanie jest podobne do poprzednich przykładów. Obrazek nfs.jpg jest półprzezroczysty nad gradientowym tłem. Napis skopiowany z tego samego obrazka plus biały obrys. Fragment obrazka carbon.jpg jest skopiowany prostokątnym zaznaczeniem z zaokrąglonymi narożnikami plus obrys gradientowy w odcieniach szarości (obrys wykonany ze ścieżki lub Menu Zaznaczenie -> Powiększ lub Zaznaczenie -> Obramuj). Biała poświata to efekt z Menu Filtry -> Rozmycie -> Rozmycie Gaussa.


 5. Oto ostatni przykład:

  Pobierz źródło ->    

  Podgląd

  Wskazówki do przykładu:
  Efektu świetlnego oraz gradientu z lewej strony nie trzeba tłumaczyć. Białe obramowanie można zrobić kilkoma sposobami (najlepiej przed wykonaniem obrotu warstwy castle.jpg):
  1. Rozszerzenie granic warstwy castle.jpg i wypełnienie tego obszaru białym kolorem;
  2. Stworzenie nowej, białej warstwy pod obrazkiem castle.jpg i przskalowanie jej do rozmiarów podobnych na podglądzie.
  Dopiero po wykonaniu białego obramowania, cienia i tekstu należy obrócić powstałe warstwy. Aby wyszło równo trzeba przy warstwach zaznaczyć ikony z symbolem "łańcucha" i obrócić o dowolny kąt.

 
   
Do góry